zubni ordinace

Podle zubaře Praha se zubní kaz často vyskytuje již u dvouletých a tříletých dětí

Kazivost zubů se u dětí od dvou let věku masivně zvyšuje. Pouze deset procent dvouletých a asi dvacet procent tříletých dětí je však ošetřeno zubním lékařem (např. zubařem Praha 2) kvůli zubnímu kazu na mléčných zubech. Za vysokým počtem případů zubního kazu u dětí vidí na stomatologii Praha rodiče. Lahve s čistou nebo ředěnou ovocnou šťávou či mlékem dávají dětem do postýlek, aby děti rychle a klidně usnuly. Právě to je dobrá živná půda pro bakterie zubního kazu.

Takzvaný zubní kaz začíná na vnitřní straně viditelných předních zubů. Neléčený zubní kaz zubařem Praha v zubní ordinaci Praha na stoličkách je navíc velmi bolestivý. Mohou se tvořit píštěle, hnisavé záněty a abscesy. Dokonce může být narušen vývoj stálých zubů.

Rizikové faktory pro onemocnění v oblasti úst a zubů

Jak vznikají onemocnění, jako je zubní kaz nebo záněty dásní a parodontu? Hrají v tom roli pouze nedostatečná vlastní hygiena ústní dutiny, mizivé návštěvy na dentální hygieně Praha 2, chybějící preventivní prohlídky na stomatologii Praha 2? Určitě ne. S narůstajícím věkem je zdraví ústní dutiny stále více ovlivňováno i životním stylem. Například u kuřáků je vysoké riziko vzniku zánětu parodontu, což může vést až ke ztrátě zubů a nutnosti zavedení zubních implantátů Praha.  Vzhledem k tomu, že příznaky zánětu, jako je krvácení z dásní, jsou u kuřáků potlačeny, nebo zcela chybí, je onemocnění obvykle rozpoznáno příliš pozdě. Kouření ovlivňuje i léčbu, proces hojení je příznivější u nekuřáků.

Důležitou roli ve vzniku zubního kazu hraje i strava

Sacharidy obsažené ve sladkých a kyselých potravinách jsou pro zdraví zubů nebezpečné. I škrobové produkty, jako jsou kukuřičné vločky, ovesné vločky, chipsy a těstoviny, významně přispívají k rozvoji zubního kazu. V ohrožení jsou také diabetici. Často trpí poruchami krevního oběhu a oslabeným imunitním systémem, takže rány se jim po zákrocích na stomatologii Praha obvykle hojí pomaleji. Pamatujte na to, a navštěvujte dentální hygienu Praha a stomatologa Praha pravidelně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup