dentalni hygiena

Domácí a profesionální dentální hygiena

Dentální hygiena, stejně jako pravidelné návštěvy na stomatologii Praha u stomatologa Praha, jsou důležitými aspekty zdraví našich zubů a dásní. Je to proces, který se skládá z čištění zubů, mechanického odstraňování zubního plaku a kontroly stavu dásní. Existují dva způsoby jak provádět dentální hygienu – vlastnoručně doma (domácí ústní hygiena) a profesionálně na dentální hygieně Praha či přímo u zubaře Praha.

Od zubního kartáčku po ultrazvukové čištění zubů

Ústní hygiena, které bychom se měli pravidelně (alespoň dvakrát denně) věnovat doma, zahrnuje používání zubní pasty a kartáčku, zubních nití nebo mezizubních kartáčků, které pomáhají odstraňovat zubní plak a zabraňují vzniku zubního kazu. Je to způsob, jakým se snažíme udržovat naše zuby a dásně zdravé a čisté každý den. Pak je tu ještě velmi důležitá profesionální dentální hygiena Praha v zubní ordinaci Praha. Je to více pokročilá a specializovaná forma čištění zubů a dásní. Zubní hygienista nebo zubař Praha používají speciální nástroje, aby odstranili zubní plak, který se nedá odstranit běžnými metodami. Tento proces může zahrnovat také ultrazvukové čištění, které nejen dokonale odstraní zubní kámen, ale zlepšuje také celkový stav dásní.

I o zubní implantáty je třeba se náležitě starat

Jedním z důležitých aspektů dentální hygieny Praha 2 je kontrola stavu zubních implantátů Praha, které byly použity jako náhrada vlastních zubů při jejich ztrátě. Tyto “umělé zuby”, tedy zubní implantáty Praha, vyžadují speciální péči, aby zůstaly co nejdéle nepoškozené a pevné. Dentální hygiena Praha pomáhá udržovat zuby a ústní dutinu včetně zubních implantátů Praha čisté a zabraňuje vzniku infekcí nebo zánětu. Závěrem lze říci, že pečlivá domácí starost o zuby a pravidelná dentální hygiena Praha musí jít spolu ruku v ruce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup