Jedete sportovat na hory? 5 rad, jak se vhodně obléknout.

Po skvěle stráveném víkendu na horách si nejeden sportovec řekne, že zima je nejkrásnější roční období. Ty šíré bílé pláně, ze kterých vykukují jen ostré vrcholky skal! Dokonale fotogenické scenérie západů slunce a mlhy válející se v údolí! To vše a k tomu návdavkem nějaký ten adrenalin při sportování si nechá ujít málokdo. Aby si našinec tyto krásy mohl vychutnat v plné míře, potřebuje kromě dobré nálady a slunečného počasí ještě jednu drobnost, bez které to prostě není ono. Do zimy je třeba vyrazit vhodně oblečen. Proto přinášíme pět osvědčených rad, co na sebe.

1. Cibule

Vezmeme to od základu. Pokud chcete, aby vám bylo teplo co nejdéle, vrstvěte. Lepší variantou než triko a tlustý kabát může být tílko, tričko, svetr a nepromokavá bunda. Výhodou vrstvení je variabilita. Když se udělá teplo, jednoduše jednu vrstvu odložíte a přitom jich vám zbude dost, takže nebudete chodit v bundě na holé tělo.

2. Termoprádlo

Důležitým prvkem, od kterého se odvíjí funkčnost dalších kusů oblečení, je kvalitní termoprádlo. To správné musí dokonale padnout. To znamená, že nikde neškrtí, ani se neshrnuje a neplandá. Díky skvělé prodyšnosti odvádí od těla přebytečnou vlhkost, takže vás nezačne studit vlastní pot. Zároveň chrání proti vlhkosti zvenčí. Funkční prádlo se vyrábí z rozličných materiálů, prakticky jde o to cítit se v suchu. Vybírat můžete z různých stupňů hřejivosti.

3. Hlava a nohy v teple

Zima si na vás jen tak nepřijde, pokud vás neprofoukne vítr nebo nepromoknete. Dostatečnou pozornost tedy věnujte nákupu bundy, kalhot a bot. Zvlášť pečlivě vybírejte, co si vezmete na hlavu a nohy. Pestrý výběr čepic, šál a rukavic najdete u českého výrobce Kama, který svými produkty bude zahřívat i několik sportovců na olympijských hrách v Soči. Nezapomeňte na ponožky dobře odvádějící vlhkost a perfektně zateplenou obuv s membránou proti vodě a gumovou protiskluzovou podrážkou.

4. Pro zahřátí

svetr-kamaJe důležité být teple oblečen, proto je vhodné zvolit teplý stylový pletený svetr. Zapomeňte na zplstnatělé neforemné svetry, které navíc snadno profouknou. Zvolíte-li osvědčenou značku, dostanete za odpovídající cenu skvělý střih, osvědčený materiál, jakým je vlna, navíc vylepšený o nové technologie. Může být podšívkový, s membránou windstopper, takže ho můžete nosit jako vrchní vrstvu místo bundy. Takový svetr vás skvěle ochrání proti zimě a navíc bude skvělým módním prvkem!

5. Něco navíc

Zima se do vás jen tak nedá, pokud se budete hýbat. Na klasickou horskou procházku si půjčte vycházkové hůlky, ať zapojíte do pohybu i horní část trupu. Trekové hole zároveň skvěle poslouží jako opora na kluzkém povrchu. A protože teplo vychází zevnitř, vezměte s sebou na výpravu někoho, koho máte rádi. Kromě lásky vás také zahřejí sladkosti a panáček něčeho ostřejšího.

Tak hurá na hory!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup