dentalni centrum urbanek

Zubní kaz – nejčastější onemocnění na světě

Myslíte si, že nejčastějším onemocněním je nachlazení, rýma, bolest v krku či každoroční chřipka? Na stomatologii Praha by vám řekli, že se mýlíte. Nejčastějším onemocněním na světě je totiž s největší pravděpodobností zubní kaz. Jak vzniká? Zubař Praha by vám vysvětlil, že pokud o své zuby důkladně a pravidelně nepečujete, pak mezi nimi zůstávají zbytky potravy, přičemž téměř každá potravina obsahuje cukr. A tak by se dalo zjednodušeně říci, že čím vyšší spotřeba cukru, tím vyšší výskyt zubního kazu. Nelze se proto divit tomu, že kolem deseti procent populace získá zubní kaz už v dětství. Napadeny jím bývají již mléčné zuby.

Jak snížit riziko vzniku zubního kazu?

Snížit riziko vzniku zubního kazu můžete pravidelným odstraňováním zbytků potravy, tedy pravidelným čištěním zubů, a také pravidelnou návštěvou dentální hygieny Praha, kde vám jednou za čas odstraní zubní kámen, což je vlastně ztvrdlý a nevyčištěný zubní plak.

Jak poznat zubní kaz?

Určitou nevýhodou počátečního stádia zubního kazu je to, že nebolí. Vy sami tedy rozhodně nepoznáte, že zubní kaz máte. Zubař Praha 2 to však pozná okamžitě. Většinou mu stačí jediný pohled do ústní dutiny. Proto je tak důležité navštěvovat zubní ordinaci Praha pravidelně, pravidelně docházet na preventivní prohlídky ke stomatologovi Praha.

Čím dříve, tím lépe

Zubní kaz by měl zubař Praha 2 ošetřit co nejdříve. Proč? Čím větší zubní kaz, tím více poškozený zub. Někdy vlastní liknavostí – neabsolvování preventivních prohlídek, zanedbáním návštěv na dentální hygieně Praha 2 a stomatologii Praha – může dojít až k ztrátě zubů. Pak nezbyde nic jiného, než investovat nemalé peníze do zubních implantátů Praha nebo se do smrti potýkat se zubními protézami. Tak co, už vytáčíte číslo zubní ordinace Praha a domlouváte si schůzku se stomatologem Praha?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup