Jeden, nebo více parfémů?

Právě vůně je mnohdy to, co udělá ten nejlepší první dojem. A také o nás mnoho prozradí. Jak pomocí vůně nejlépe vyjádřit svou osobnost? Čtěte dále!

Zatímco některá vůně udělá z každé ženy něžnou, až éterickou bytost, jiná pozvedne její smyslnost a dodá jí sebevědomí. Je tedy zřejmé, že jedna vůně se hodí na romantickou večeři a jiná eau de parfum na důležitou obchodní schůzku… Parfémů je proto vhodné mít k dispozici více, ať je můžete střídat podle aktuální nálady i konkrétní situace. Nebo je vrstvěte stejně jako oblečení!

Parfémy podle nálady a rozpoložení

Potřebujete se cítit svěže v horkých letních dnech? Pak by bylo nesmyslné volit těžkou vůni, jejíž charakter se vlivem tepla ještě znásobí. Odlehčené vůně s ovocnými tóny osvěží tělo i mysl. Jak se třeba povzbudit a vybičovat k lepšímu výkonu? Eau de parfum inspirované tajemnými dálkami v sobě spojují mnoho zdánlivě nesourodých vůní, které vám nedají spát. A co chvíle klidu a relaxace? V takových momentech je možné sáhnout například po kořeněných, dřevěných vůních, které sobí uklidňujícím dojmem. Sladké, těžké vůně naopak podtrhnou ženský půvab a v podobném duchu by se dalo pokračovat…

Vhodný parfém na každou příležitost

Stejně jako různým událostem přizpůsobujeme své oblečení, doplňky, případně i líčení, stejně tak i volba vhodného parfému na každou událost si zaslouží pozornost. A na jaké příležitosti se jednotlivé typy parfé hodí nejvíce?

Romantická květinová vůně je jako stvořená na rande, jarní procházku pod rozkvetlými stromy atd. Naproti tomu těžká orientální vůně, která hýří sebevědomím, je skvělým doplňkem při náročných situacích, například pracovních poradách, pohovorech, konferencích a jiných vypjatých momentech. Svěží letní vůně jsou oblíbené zejména ve volném čase a při sportovních aktivitách a přednost jim dávají zejména mladší ženy.

Hledání ideálního parfému

Počítejte s tím, že nalezení ideálního parfému, který by vás vystihoval, nebude jednoduchou záležitostí. Je třeba hodně času a zkoušení… Většinu parfémů mnohdy doopravdy poznáte až po několika hodinách, i spíše dnech. A tak se může snadno stát, že vůně, která se vám zprvu velmi líbila, se vám omrzí už za několik dní. A k jiné vůni si naopak časem najdete cestu a zařadíte ji do své stálé sbírky.

Také příliš velký počet různých vůní na výběr může být spíše na škodu. Náš nos je sice velmi spolehlivý, ale zkoušení více než 5 vůní jej snadno zmate. Rovněž papírky sloužící k testování parfumů neposkytnou stejný vjem, jako když si vůni nanesete přímo na kůži…

Máte v koupelně nebo na toaletním stolku pouze stejný parfém už po mnoho let, nebo střídáte spoustu různých flakonů a každý den či na každou příležitost chcete vonět jinak?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup