Moderní elektrokola jsou od těch předchozích k nerozeznání

Základní rozdíl mezi elektrickým kolem a běžným jízdním kolem spočívá v tom, že elektrokola mají pohon na elektrickou energii. Ke zhotovení prvního elektrického kola došlo již před více než sto lety. K hromadné výrobě tohoto dopravního prostředku došlo ale až v devadesátých letech dvacátého století. Komerční prodej elektrokol nastal až v roce 1992 a za šest let později si lidé mohli vybírat z více jak čtyřiceti druhů elektrických kol. Výroba a prodej elektrokol neustále stoupá. Elektrokola prodávaná v minulosti se však od těch dnešních zásadně liší. Současná elektrokola jsou totiž mnohem lehčí a mají větší výdrž baterie.
Státem, kde je snad největší odbyt elektrokol, je Čína. Již před čtyřmi lety se v Číně prodalo více než jednadvacet milionů kosů elektrokol. Obliba tohoto dopravního prostředku v České republice není však tak velká, mnoho lidí se totiž ani s elektrokolem nesetkalo. Problém spočívá v chápání kola jako sportovního prostředku, ne jako dopravního prostředku. Elektrokola se však do podvědomí Čechů pomalu dostávají a jejich obliba neustále roste.
Velikou výhodou elektrokola je to, že umožňuje tři druhy jízdy. Můžete buď celou dobu šlapat, nebo se můžete nechat vézt a nemusíte vůbec šlapat. Třetí možností je využití asistovaného šlapání. V tomto případě pojedete stále konstantní rychlostí, kterou vám pomůže udržet řídící jednotka. Prodávají se i elektrické skládačky, se kterými není problém jet část trasy vlakem, autem nebo autobusem. Pokud se při cestě do práce setkáváte často s dopravními zácpami, elektrokolo bude pro vás ideálním řešením. Díky němu bez problému prokličkujete mezi auty a nevydáte příliš fyzické námahy. Jízdu na elektrokole si může užít každý, a to bez ohledu na věk a zdravotní a pohybové problémy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup