pujcovna lodi

Užít si řeku a pořádně si zasportovat? To chce alespoň pětidenní výlet

Jako poznat dokonale řeku, po které plujete? Chce to čas. Kratší výlet je sice lepší než nic, ale žádné řece nepřijdete na chuť za víkend. Pro dokonalé poznání a zachycení atmosféry si vyhraďte na řeku alespoň týden. Delší výlet a vodu vyjde dokonce levněji, i co se týče pronájmu lodi. Každá půjčovna lodí Sázava vám potvrdí, že čím déle na řece budete, tím lépe ji poznáte. Pokud si loď pronajímáte, ujistěte se, že rozumíte smlouvě o pronájmu a tomu, co je zahrnuto v ceně.

Na Sázavě je krásně

Řeka Sázava je jednou z nejhezčích řek v České republice. Protéká malebnou krajinou se skalnatými útesy, loukami a lesy na březích. Na řece se nachází také řada zajímavých měst a obcí, například Sázava, Český Šternberk, Rataje nad Sázavou a zřícenina hradu Pirkštejn. Na každém z těchto míst můžete zastavit a prozkoumat je, nebo se jen kochat krajinou z pohodlí lodi. Ještě předtím než na ni ale vyrazíte, si ověřte sjízdnost. Sjízdné řeky mohou svůj stav měnit v této době poměrně rychle.

Co dalšího kromě pádlování se dá dělat na Sázavě?

Na řece Sázavě je mnoho zajímavostí, takže se nikdy nebudete nudit. Kromě krásné krajiny zde najdete také mnoho zajímavých měst a vesnic, které můžete prozkoumat. V okolí se můžete také koupat, rybařit nebo provozovat pěší turistiku. Řeka Sázava je skvělým místem k odpočinku a užívání si přírody.

Na Sázavu na 5 dní

Ideální pětidenní výlet na Sázavu začněte v Českém Šternberku. Toto městečko se nachází na skalnatém ostrohu nad řekou a je domovem hradu Český Šternberk. Hrad je jednou z nejzajímavějších památek v okolí a stojí za návštěvu. Po prohlídce hradu nasedněte na loď a pádlujte po řece až do města Sázava, kde vás čeká kemp Pod Vrbou. Druhý den se vydejte na Zlenice. Vaším cílem celodenního snažení bude kemp Kormorán. Třetí den vás pak čeká plavba na Týnec nad Sázavou. V tomto městě se nachází opatství Týnec, které bylo založeno v roce 1144. Opatství je dnes v troskách, ale stále je zajímavým místem k návštěvě. Z Týnce vás pak čeká poslední asi 16 km dlouhý úsek do Pikovic, kde vaše cesta končí, a můžete vrátit lodě do půjčovny lodí na Sázavě. Že je výlet jen čtyřdenní? Ano. Pátý den si vezměte jako rezervu na návštěvu historických památek a průzkum okolí řeky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup