dalekohledy

S dalekohledem uvidíte do širé dálky

Pozorování dalekohledem je velice oblíbenou činností. Dnes už nemusíte být zarytým myslivcem, abyste si dopřávali něčeho podobného. Dalekohledy se staly nedílnou součástí turistické výbavy. Spousta lidí si bere tuto techniku do přírody proto, že může vidět vzdálené kopce, vodní plochy anebo zvířata. Zkrátka vše, k čemu se běžně nedá přiblížit nebo na to v rámci jednoho výletu není čas. Pokud si chcete pořídit takový dalekohled, prozradíme vám, jaké máte možnosti.

Podrobné rozdělení dalekohledů

Na úvod je třeba zmínit to hlavní, podle čeho budete vybírat dalekohled. Je to zvětšení a průměr dalekohledu. Přesně v tomto pořadí jsou takové  parametry velice často uváděny u jednotlivých produktů. To znamená, že můžete narazit na označení 10×25, 10×56, 7×50, 8×56 a podobně. Hodně záleží na tom, co od takového dalekohledu očekáváte.

Při jeho nákupu musíte hledět i na ostatní vlastnosti. Je to například provedení konstrukce, plnění dusíkem nebo voděodolnost. Výsledkem toho všeho se pak stávají kategorie, jakými jsou dalekohledy myslivecké, turistické, kapesní, astronomické, dětské nebo speciální zoom dalekohledy. Ty se pojí s velkým zvětšením, které si mnohdy žádá i stativ.

S teleskopem dohlédnete ještě dál

Pokud vám nebudou stačit zoom dalekohledy z pohledu zvětšení, nabízí se ještě jedna alternativa. Jsou to teleskopy. Ty ovšem nachází své primární užití hlavně v noci, kdy se můžete pohodlně usadit na terasu, postavit před sebe teleskop a hledět na vesmírná tělesa. Ano, právě teleskopy vám umožní dohlédnout až na Měsíc a jiné hvězdy, včetně samotných galaxií.

Zvětšování vzdálených věcí, to je do jisté míry koníček, který vás jen tak nepustí. Vyzkoušet si to ostatně můžete sami. Začněte třeba u dalekohledu a pokračujte k teleskopům. Pestrý výběr z pohledu technických parametrů a ceny nahrává každému zákazníkovi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup