Podle čeho vybírat pití na oslavu či rodinnou večeři?

Ke každé oslavě či večeři patří kromě výběru jídla také výběr pití. Zvolit však pití, které uspokojí každého, není vůbec jednoduché, ale ani nemožné. Hlavním předpokladem je vybírat pouze z kvalitních destilátů a vín. A neopomenout nealkoholické nápoje. Naplánujte oslavu, která sklidí úspěch u všech pozvaných.

Bez aperitivu se neobejdete

Na začátku každé oslavy by neměl chybět aperitiv, který se podává těsně před jídlem. Aperitiv má za úkol povzbudit chuťové buňky a také naladit příjemnou atmosféru. Jako aperitiv je vhodné zvolit zejména šumivá vína nebo pravé šampaňské, které pochází z oblasti Champagne. Nebo můžete zvolit suchá červená či bílá vína, případně gin jako ostřejší přípitek.

Nezapomeňte na nealko

Kromě kvalitního vína k hlavnímu chodu, je dalším předpokladem úspěšné oslavy potřeba nabídnout hostům i nealkoholické nápoje. Zejména v případech, pokud nevíte, zda všichni hosté pijí alkohol. Chybět by proto neměla alespoň minerální voda. Dále pak můžete zvolit běžné nebo méně běžné příchutě ovocných džusů a limonád. Vsadit lze i na širokou nabídku originálních příchutí fritz-koly.

Tvrdý alkohol by neměl chybět

Žádná správná oslava se nakonec neobejde bez tvrdšího alkoholu. Hosté by měli mít možnost si dopřát po jídle digestiv, jehož úkolem je podpora trávení. Mezi vhodné digestivy se řadí například koňak, vodka nebo whisky. A rada na závěr? Nezapomeňte, že nakupujete pití na oslavu a ne do hospody, tudíž to není třeba přehánět.

Široký sortiment exkluzivního a prémiového alkoholu a vybrané druhy nealkoholických nápojů najdete na e-shopu Premier Wines & Spirits.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup