Co obnáší letecký výcvik, aneb máte na to létat jako ptáci?

 

Sportovat se dá všelijak. Ale co když vás omrzely „pozemní“ sporty a rádi byste vyzkoušeli něco úplně jiného než doposud? Pokud máte rádi, když vám v žilách koluje adrenalin, můžete vyzkoušet pilotování letounu. Otázkou je, zda jste na to adekvátně připraveni. Máte na to povahu a dostatek finančních prostředků?

Základní podmínky pro přijetí do kurzu

Soukromým pilotem letounů se může stát téměř každý. Respektive každý, kdo absolvuje letecký výcvik a získá pilotní licenci PPL(A). Existují i další kvalifikace, například pro létání podle přístrojů, noční létání a akrobatické létání. Tím se však momentálně zabývat nemusíte. Vašim prvním krokem bude absolvování povinné lékařské prohlídky, protože praktický výcvik mohou podstoupit pouze osoby se zdravotní způsobilostí 2. třídy.

A je zde ještě jedno omezení – věkové. Minimální věková hranice pro zařazení do praktického výcviku je 16 let. Stejný věk je zapotřebí pro provádění samostatných letů. K závěrečné zkoušce budete připuštěni po dosažení 17 let.

Jak výcvik soukromého pilota probíhá?

Letecký výcvik se skládá z několika fází. Nejprve se seznámíte se základní teorií a s letounem, absolvujete pozemní přípravu a poté začnete létat. Samozřejmě společně s instruktorem, který se postará o to, abyste si z výcviku odnesli vše podstatné.

Nedílnou součástí procesu je složení zkoušky teoretických znalostí na Úřadu pro civilní letectví. Po nalétání 45 hodin pak složíte závěrečnou zkoušku dovedností v rámci letu se zkušebním komisařem.

Kolik vás bude pilotní průkaz stát? Každá letecká škola má trochu odlišné ceny, ale obecně počítejte s částkou kolem dvou set tisíc korun. Chcete-li mít jistotu, že vás to bude v kokpitu bavit, zaplaťte si nejdříve vyhlídkový let s možností pilotování na zkoušku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup