Powerkiting

 

Co je to vůbec za sport?… jedná se o relativně mladý sport, jeho název je převzatý z agličtiny, kde „kite“ znamená „drak“. Podstata kitingu spočívá v tom, že pomocí řiditelného draka se za pomoci větru necháváte táhnout po rozsáhlých plochách. Jezdec přitom využívá přeneseného tahu k vlastnímu pohybu, stejně tak jak je tomu při windsurfingu nebo jachtingu.

 

Powerkiting 11     Powerkiting 44     Powerkiting 22

Tento sport je velice variabilní a má mnoho odvětví, které se přizpůsobují podmínkám každého ročního období.

V zimě se jedná o snowkiting, dá se provozovat kdekoliv, kde je dostatek sněhu a otevřený prostor bez překážek. Jezdit lze na snowboardu i lyžích. Od jara do zimy je to landkiting, kdy se jezdí na kolečkových podvozcích v podobě inline bruslí, mountainboardu, buggy. A konečně nejpopulárnější kiteboarding  na vodě v letních měsících.

Kiteboarding se vesměs provozuje v zahraničí u moře, kde jsou pro toto odvětví ty nejideálnější podmínky.  U nás v létě většinou dostatečně nefouká, proto většina kiterů vyhledává spoty v zahraničí, např. ideální podmínky jsou pro začátečníky v Německu na Rujáně. A proto, že u nás není tolik vodních ploch a dostatečný vítr pro kiteboarding je nejvíce využívanou variantou u nás právě landkiting a snowkiting.

Tyto dvě varianty jsou jednodušší na zvládnutí než kiteboarding, kde je zapotřebí větší koncentrace a umu, proto pokud toužíte po tomto sportu na vodě, tak je dobré nejdříve začít trénovat na zemi či sněhu. Osvojíte si manipulaci s kitem, naučíte se jezdit na pevném podkladu a pak pro vás bude zvládnutí vody nesrovnatelně jednodušší.

Věnovat se tomuto sportu může každý, nejsou zde žádná zvláštní omezení. Jezdí děti cca od 6 let až po kitery, kterým je více než 60 let. Více jezdí muži, protože je více láká rychlost a adrenalin. Fyzicky tento sport není nijak náročný, jde především o zvládnutí techniky.

Rádi bychom vám aktuálně představili snowkiting, který se dá provozovat prakticky kdekoliv . Díky reliéfu naší krajiny se můžete pustit na pole, které máte za svým domem, vyrazit do hor nebo do kopcovitého terénu. Můžete jezdit všude, kde je trochu větší zasněžená pláň bez překážek.

Dá se jezdit z kopce, do kopce, po rovině, prostě kdekoliv, kde je sníh, vítr a otevřený prostor. Ti zkušenější si mohou užít i kapku toho adrenalinu, při skocích, nebo si trochu zalétat. Jezdí se jak na snowboardu a na lyžích.

Člověk, který ovládá lyže nebo snowboard je schopen se základy snowkitingu naučit poměrně rychle. Vesměs k tomu stačí pouhé 2 dny. Toto je možno docílit za odborné pomoci instruktorů snowkitingu. Takový kurz, kde se naučíte vše od teorie, přes ovládání až k jízdě vás vyjde zhruba na 3780 Kč na víkend a je v něm zahrnuta nejen výuka, ale také zapůjčení kompletního vybavení v hodnotě desítek tisíc korun ve všech potřebných velikostech. To je poměrně dobrá cena za bezpečnost, průpravu, odborný dohled i vypůjčení výbavy.

Naše škola nabízí kurzy snowkitingu, kde vás v prvním dni naučíme manipulaci s kitem a v druhém dni jízdu. Snowkiting kurzy začínáme vyučovat s prvním sněhem cca od prosince do března na Božím Daru, v Krkonoších, Odrách, Vysočině a ve Vysokých Tatrách.

Cena 1 denního kurzu je 1890 Kč a 2 denního 3780 Kč s kompletním zapůjčením kite výbavy.

Naši instruktoři vás naučí jak na to a budou vám skvělými průvodci ve vašich začátcích.

V případě zájmu, navštivte naše stránky KITES.CZ

Kurzem můžete obdarovat i své blízké, máme připraveny dárkové balíčky.

Pokud vás kiting nadchne,  budeme rádi. Přejeme vám dobrý vítr a spoustu skvělých zážitků!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup