Chraňte své uši před hlasitým zpěvem ptáků pomocí plašičů

Chcete ochránit svou úrodu, čerstvé nainstalované zateplení anebo doma chované exotické ptáky? Pak si pořiďte maketu dravce, který se o všechno stará. Z jakých druhů plašičů ptáků můžete vybírat? A jak vlastně jednotlivé druhy maket instalovat?

Každý druh ptáka vyžaduje jinou plašičku

Silueta dravce například sokola je ideální pro plašení špačků a holubů, kteří se právě rozhodli zkonzumovat vaší úrodu třešní. Při jejím výběru dbejte především na to, aby byla odolná vůči povětrnostním vlivům a bylo možné ji snadno uchytit například na strom či stavitelný sloupek. Je praktické, pokud je možné po sezoně plašič ptáků odšroubovat či demontovat. Kromě špačků a holubů se maketa sokola postará o odrazení také dalších druhů drobných ptáků jako například vlaštovek, jiřiček, ale i větších strakapoudů či datlů.

Kam instalovat plašič ptáků?

Možností je hned několik. Asi nejpraktičtějším řešením především do sadu či vinohradu je tyč zapíchnutá do země, ke které lze plašiče ptáků jednoduše přišroubovat. Existují však i modely určené ke kotvení na štít střechy, díky kterému si zbytečně nepoškodíte fasádu. Makety dravců vyrobené z plastu jsou navíc velice lehké a zároveň odolné vůči povětrnostním vlivům. S jejich usazením si poradí i běžný majitel domu a není nutné volat řemeslníky. S využitím kvalitní makety dravců předejdete hnízdění ptáků na střeše či jiných stavebních prvcích vašeho domu a v některých případech zamezíte i jejich usednutí a případnému znečištění střechy či fasády.

Povězte na okap sokola

Závěsné provedení plašiče ptáků je velmi účinné, protože vlivem i pouze slabého větru dochází k pohybu makety, což navozuje iluzi pohyb dravce. Pokud však maketu ptáka pověsíte na okno místo statické nálepky, musíte počítat s mírným hlukem, který pohyb plašiče způsobí. Z tohoto důvodu se závěsné provedení plašiče ptáků hodí spíše k instalaci na okap, anténu, stožár či na jiná místa, která nejsou v bezprostřední blízkosti obytných částí domu. Mnohem praktičtější k ochraně nové fasády je maketa určená ke kotvení do zdi. Ta obvykle obsahuje držák, který se připevňuje pomocí šroubů. Díky tomu, že vyobrazení dravce je poměrně věrné, získáte v plašiči ptáků také poměrně zajímavý dekorační prvek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup